Sipariş Sonrası Destek

Siparişim İptal Edildi
Ürün aldığınız satıcı sipariş gönderemeyecek durumda ise siparişi iptal edilir. Bu durum yaşandığı durumda ödemeniz alışveriş yaptığını karta iade edilir.

Siparişlerim Ne Zaman Kargoya Verilir?
Ürünler genelde siparişin geldiği gün ya da ertesi gün olmak üzere en fazla 2 gün içerisinde kargoya verilir. Eczacılarımızın ortalama ne kadar sürede kargolama yaptıklarını profil sayfalarında bulunan Ortalama Teslim Süresi bölümünden görebilirsiniz.

Kargom Elime Ulaşmadı.
Gönderilen ürünlerin kargo takip bilgilerini Sipariş Detay sayfasından görebilirsiniz. Bu sayfada bulunan kargo takip linki sayesinde siparişinizin ne zaman kargoya verildiğini, şu an da nerede olduğunu ve tahmini teslim tarihini öğrenebilirsiniz.

Bazı eczacılarımızın kendi anlaşmalı kargolarını kullandıkları takdirde bu bilgiler her siparişte görüntülenemeyebilir. Bu gibi durumlarda eczacımıza mesaj göndererek kargo bilgilerini isteyebilir ya da sağ alt bölümde bulunan logoya tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sepette Kargo Ücreti Ödememe Rağmen Teslimat Sırasında Benden Kargo Ücreti İstendi.
Herhangi bir karışıklık olup da teslimat sırasında kargo görevlisi tarafından sizden ödeme talep edilirse, görevliden mevcut faturayı iptal etmesini ve koli üzerindeki kargo gönderim numarası ile tekrar giriş yapmasın rica ediniz. Problemin tekrar etmesi durumunda lütfen çağrı destek ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Siparişimdeki Bazı Ürünler Hatalı Geldi.
Siparişiniz geldiğinde lütfen kargo görevlisi yanınızda iken ürünlerinizi kontrol ediniz. Hasarlı ürün olması durumunda kargo görevlisi ile birlikte tutanak tutunuz ve sonrasında ürün değişimi için çağrı destek ekibimize ulaşarak yardım alınız.

Paketlemeden kaynaklı olan ürün hasarlarında iade ve değişim için oluşacak kargo ücretini satıcı karşılar.

Yanlış Miadlı Ürün Geldi.
Siparişinizde olan ürünlerde Pharmatıp’ta belirtilenden farklı miadda bir ürün tarafınıza yollandığında oluşacak kargo ücreti satıcıya aittir. Çağrı destek ekibimize ulaşarak elinizde ürünleri değişimi ya da iadesi için kargo kodu alabilirsiniz.

Siparişimde Eksik Var. Ne Yapmalıyım?
Dilerseniz sitemiz üzerinden satıcıya ulaşarak eksik ürünleri tamamlamasını rica edebilirsiniz. Bu problem satıcıdan kaynaklı olduğu için oluşacak kargo ücreti satıcıya aittir. Süreç içerisinde başka bir problem yaşamanız durumunda çağrı destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

Aldığım Ürünleri İade Edebilir Miyim?
İade etmek istediğiniz ürünler satıcıdan kaynaklı değil ise kargo ücretini karşılayarak ve iade edeceğiniz ürünler için iade faturası keserek iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunu da çağrı destek ekibimize ulaşarak kargo kodu alıp yapabilirsiniz.

Bu süreç içerisinde ödeme satıcıya aktarılmamalıdır. Süreç tamamlandığında, iade edilen ürünlerin ödemesi Pharmatıp tarafından kartınıza yatırılacaktır.

Fatura Yerine Fiş Gönderildi.
Pharmatıp’ta fatura göndermek zorunludur. Eğer kargonuzda kamu eczacısı olmadığınız halde fatura yerine fiş gönderildiyse tekrar fatura isteme hakkına sahipsinizdir. Çağrı destek ekibimizle iletişime geçerek bu işlemi sağlayabilirsiniz.