Pharmatıp Nedir?

Pharmatıp Nedir?
Pharmatıp’a Hoş Geldiniz :)

Pharmatıp ailesi olarak yeni nesil bir pazar yeri olmayı planlıyoruz. Kamunun alımını internet ve pazaryerlerine kaydırılmasıyla elimizde sadece danışmanlık hizmeti kaldı. Bu tarz ortak ürünlerde danışmanlığımız yanına bir de fiyat avantajını koymak zorundayız. Bu da ancak alırken oluşan maliyetle mümkün. Bu tarz alımları en avantajlı hale getirmek için kargo maliyetlerini minimize etmemiz gerekiyor.
Bu maliyetleri düşürmek adına Para Puan sistemini geliştirdik. Biriken para puanlarımızla kargo maliyetini sıfırlayabilir. Marka yönetimimizde ki gücü firmalara gösterebiliriz.
Para Puan Nedir? Nasıl Kazanılır?
Para puan her alışverişimizin bir kısmının bize tasarruf olarak geri dönmesidir.
  • Ürün bazlı para puan.
  • Satıcı bazlı para puan.
  • Firma bazlı para puan
           
a-Ürün bazlı para puan;
Satış yapan arkadaş veya Pharmatıp bazı ürünlere para puan verecek size tasarruf sağlar.

b-Satıcı bazlı para puan;
Satış yapan arkadaşımız, bulunan tüm ürünlere para puan verecek alışverişinizde para puan kazandırarak tasarruf sağlar.

c-Firma bazlı para puan;
Firmalar, yeni bir ürün çıkardığında bunu size tanıtmak için kuracağımız akademi sayfası üzerinden kısa bir video paylaşımı yapar. Videoyu seyrederek para puan kazanıp bunu alışverişinizde kullanabilirsiniz.

Pharmatıp İmkânlarından Kimler Faydalanabilir?
Pharmatıp’ın imkânlarından kamu ve özel sektörde çalışan eczacılar, Eczacılık bölümünde mezun olanlar,ecza depoları ve çift giriş sayesinde sağlık profesyonelleri faydalanabilir.Eczacılarımız GLN numarası ve kullanıcı adı ile üye olunmaktadır. Üyelik sonrası satın alma ya da satış işlemleri hemen başlayabilir, ekstra bir ücret yoktur. 

Neden çift girişli bir yapı?
Pharmatıp giriş sayfası sağlık profesyoneli ve eczacı olarak 2 kısma ayrılmıştır.

Sağlık profesyoneli girişinde, hekim, diş hekimi gibi sağlık profesyonelleri ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri göreceklerdir. Forma, medikal malzeme, paravan, sedye, eldiven ve maske gibi ürünlerin teminini sağlayabileceklerdir. Aynı zamanda eczanelerde bulunan güvenilirliği yüksek ürünlerin tanıtımını akademi sayfasından izleyerek para puan kazanacak ve eczacılarla sağlık profesyonellerinin ortak hareket edebilmesi adına yeni bir model ortaya koyacaktır.

Firmalar birçok sağlık profesyonellerine bu yolla ulaşarak ilaç dışı pazarda doğru ve güvenilir bir büyüme sağlayacaklardır.

Yasa gereği sağlık profesyonelleri her ürünü göremezken tüm ürünler eczacılara açık olacaktır.

Biz yeni nesil bir pazar yeri kurmanın mutluluğunu yaşarken, sizi de ailemizin bir parçası olarak görmek bize gurur verecektir.

Nasıl Üye Olabilirim?
www.Pharmatıp.com.tr  adresinde “GLN Numaranızı Giriniz” kısmına GLN numarası girilip “Hemen Üye Ol” butonuna basılır. Açılan ekrana aktif kullandığını e-posta adresiniz, Pharmatıp’da kullanmak istediğiniz kullanıcı adınız ve parolanız yazılır. “Üyelik Sözleşmesi şartlarını okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu işaretlenir ve  “Üye Ol” butonuna basılır. Sistem mail adresinize aktivasyon maili gönderir. Bu maildeki linke tıklayınca üyeliğiniz onaylanır.

Her Üye Pharmatıp’da Satış Yapabilir Mi?
Pharmatıp’a üye olan herkes hem ürün alabilir hem de satabilir. Özellikle daha önce aldığınız fakat satamadığınız ürünleri ana sayfada “Ücretsiz İlan Ver” kısmından yükleyerek siz de kolayca satıcı olabilir ve stok fazlası ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki atıl stoktan kurtulurken eczane bütçenize destek sağlamış olursunuz.

Pharmatıp’ın Avantajları Nelerdir?
Pharmatıp’da bebek mamaları, hasta bezleri, stripler, eczane poşetleri vb. binlerce ürünle ilaç dışı ürünü çok uygun fiyata bulabilirsiniz.

Pharmatıp’da ki Fiyatlar Depolara Göre Niye Çok Uygun?
Pharmatıp’da satış yapan eczacılar, ilaç dışı ürünleri en yüksek mf bareminden ve özel iskontolar ile satın alıp Pharmatıp’da birim fiyat üzerinden satış yaparlar. Bir ürüne birden fazla satıcı fiyat teklifi yapabildiği için fiyatlarda aşağı doğru sürekli bir rekabet vardır.

Pharmatıp’da Alışveriş Yapmak Yasal Mıdır?
Pharmatıp’da sadece ilaç dışı ürünler, faturalı olarak satılmaktadır. İlaç dışı ürünlerin alınıp satılmasında yasal hiçbir kısıtlama yoktur.

Pharmatıp’da Alışveriş Yapmak Güvenli Midir?
Pharmatıp’da kredi kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi ekrana girerken bankanızın sayfasına yönlendirilirsiniz ve kredi kartı bilgileri kesinlikle Pharmatıp ile paylaşılmaz. Bunun yanında kredi kartınızdan çekilen alışveriş tutarı bankanızın havuzunda bekletilir. Ürün elinize ulaştıktan sonra ürünü inceleyip siz onay verince para satıcıya aktarılır.

Pharmatıp’da Kampanyalar Oluyor Mu?
Pharmatıp’da her gün birçok üründe yeni kampanyalar ve çok avantajlı fiyatlar oluyor. Sosyal medyada Facebook üzerinden Eczanemiz gelişiyor. Koray Karamanlı sayfasından bizi takip edebilir, günlük çıkan ekstra avantajlı şartlardan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca bunlara ek Para Puan sistemini geliştirdik. Biriken para puanlarımızla kargo maliyetini sıfırlayabilir. Marka yönetimimizde ki gücü firmalara gösterebiliriz.

Pharmatıp’in kurucuları kimlerdir?
Ecz Koray Karamanlı önderliğinde sektörü bilen güçlü bir ekip tarafından kurulmuştur. Ekonomik anlamda sıkıntılı bir dönemi daha rahat geçirebilmemiz adına doğru ve sağlam adımlarla çalışılacağından hiç şüpheniz olmasın. Gönül rahatlığıyla Pharmatıp’ı kullanabilir ve Pharmatıp’ın parapuan ve uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.